Rotaslietas nomainīju pret bērnu rokām ap kaklu

Rotaslietas nomainīju pret bērnu rokām ap kaklu

Bērnu piedzimšana dzīvē ienes dažādas izmaiņas. Gan lielākas, gan mazākas. Man viena no mazajām pārmaiņām bija atteikšanās no rotaslietu nēsāšanas. Un tas tikai un vienīgi praktisku apsvērumu dēļ. Sākumā piedzīvoju vairākas situācijas, kad mazulis, kurš sācis šo to satvert ar rociņām, sāk ķeries pie manas zelta ķēdītes vai auskariem. Dažas reizes bija gana sāpīgas.

Un tā, ikdienā pavadot laiku ar maziem bērniem, nodrošinot viņiem aprūpi, rotaslietas kļuva pat neērtas un traucējošas. Daudz labāk sāku justies tad, kad auskari un kaklarotas bija noliktas kādām īpašām svētku reizēm, kad klēpī nav jātur mazs bērns.

Tā es vairāku gadu laikā no rotaslietu cienītājas esmu kļuvusi par askētiķi šajā jomā. Mani rotā tikai mans laulību gredzens. Lai gan tagad, kad bērni jau nedaudz paaugušies, it kā varētu atgriezties pie rotām arī ikdienā, bet esmu tā pieradusi pie šīs brīvības, ka nemaz negribu to mainīt.

Vislabāk jūtos, kad manu kaklu rotā manu bērnu rociņas, kas mīļi paķērušās. Tās silda un izrotā vislabāk. Ja agrāk daudz naudas tērēju rotaslietu iegādei, tad tagad to daru ļoti reti. Esmu gan nopirkusi dažus nieciņus, ko izmantot svinīgākos gadījumos, kad etiķete prasa tērpam pieskaņot arī rotaslietas. Vieni bija auskari no mana uzticamā juveliersalona Gemmi — https://gemmi.lv/lv/15-auskari. Un vēl iegādājos kādas mākslinieces darinātu aproci no dabīgajiem akmeņiem.

Maziem bērniem interesē mirdzošas un kustīgas lietas, tāpēc rotaslietas, kas mammai ap kaklu vai ausīs, var kļūt ļoti iekārojams objekts. Ja tām ir liela materiālā vērtībā, tad nebūtu prāta darbs tās nēsāt bērnu klātbūtnē, riskējot, ka mazās rociņas pieķeras un parauj. Kaklarota var vienkārši saplīst, bet auskari, ja tiek spēcīgi parauti, var nodarīt lielu skādi — būs sāpīgi un varbūt arī asiņaini. Protams, ja negribas pavisam atteikties no rotām, labāka izvēle ir auskari, kas nav nokareni, tā saucamie nagliņu tipa auskari, tos ir grūti saķert par mazām rociņām.