Remonts virtuvē: gribu bāra leti un krēslus

Remonts virtuvē: gribu bāra leti un krēslus

Virtuve ir viena no tām telpām, kura nolietojas diezgan ātri. Tajā ir aktīva darbība, arī dažādi kulināri porcesi, kas var atstāt iespaidu uz virtuves apdares vizuālo kvalitāti. Un galu galā — virtuvē esam tik bieži, ka tā tiešām var apnikt. Mana kritiskā robeža ir pieci gadi. Pēc tam vajag pārmaiņas virtuvē. Un šoreiz esmu nolēmusi īstenot kaut ko pavisam savādāku arī mēbeļu ziņā. Nepietiks tikai ar jaunām tapetēm un griestu lampu. Es gribu ierīkot virtuvē leti un pie tās salikt bāra krēslus.

Bāra lete virtuvē — kāpēc to darīt?

Tas gan kādam var šķist pavisam dīvains un nevajadzīgs risinājums virtuvei, jo tur taču jābūt normālam galdam. Kāpēc ierīkot bāra leti un sēdēt uz bāra krēsliem? Vispār jau šāda interjera tendece ir aktuāla jau sen. Bāra krēsli un lete kļuvuši ne tikai par bāru un atpūtas vietu aprīkojumu, bet ienākuši arī dzīvojamajās zonās, kur tos tiešām var veiksmīgi integrēt kopējā interjerā. Un tam ir vairākas būtiskas priekšrocības:

  • Bāra lete un bāra krēsli lieliski piemēroti nelielām telpām, jo tos var izvietot tā, lai tie aizņemtu salīdzinoši maz vietas. Ja vēl izdodas nopirkt bāra krēslus, ko var pilnībā pabīdīt zem letes, tad telpas ekonomija ir ļoti būtiska.
  • Lete ir piemērota daudzveidīgam pielietojumam. Tā ir ērta ne tikai maltītēm, bet arī uzkodu pasniegšanai ballītēs, pie tās var strādāt ar klēpjdatoru.
  • Bāra leti var integrēt kopā ar virtuves darba virsmu un skapīšiem, piemēram, izvēloties tā saucamo “salu”. Tā ir daudzfunkcionāla virsma, kurai apkārt salikti bāra krēsli.

Kā izvēlēties piemērotāko bāra leti un bāra krēslus?

Viena lieta ir pieņemt lēmumu, ka vēlos šādu interjera risinājumu sava virtuvē. Bet tad sākas izaicinājums, kas ietver piemērotākās letes un krēslu atrašanu, kā arī piemērotākā novietojuma izvēli. Un tam visam man aizgāja diezgan daudz laika. Ko tad pēc savas pieredzes varu ieteikt citiem, kuri arī vēlas šādu risinājumu virtuvē?

  • Bāra letei izvēlieties izturīgu un labi kopjamu virsmu, kā arī izturīgus un pamatīgus stiprinājumus, lai nav tā, ka kaut kas ļogās un kļūst nestabils. Virsmas kvalitāte ir būtiska, jo letei tiešām būs intensīvs nolietojums. Lai nav tā, ka jau drīz virms vairs nav diez cik estētiska.
  • Izvēloties bāra krēslus, jādomā par daudziem faktoriem — izturību, kvalitāti, materiāla kopšanu, ergonomiku un pavisma noteikti par atbilstošu izmēru. Ja visi šie faktori ir savienoti, tad bāra krēsli tiešām labi kalpos un būs ērti arī ilgākai sēdēšanai pie bāra letes.
  • Kā tad ir ar to krēslu izmēru? Jāskatās, lai augstums būtu pielāgots letes augstumam. Svarīga ir proporcija. Starp letes virsmu un krēsla sēžamo daļu jābūt aptuveni 25-30 centimetriem. Ja krēsls ir augstāks, tad pie letes jāsēž ar sakumpušu muguru, kas tiešām nav ērti. Bet tad, ja krēsls ir zemāks, rokām nav ērti atbalstīties, ēdamā virsma ir pārāk augsta.
  • Un vēl viens jautājums, kas arī man bija aktuāls — cik bāra krēslus pirkt? Protams, ka vajadzēja tik, cik ģimenes locekļu. Bet vieta ir kā atļāva vairāk. Tāpēc domāju, cik īsti krēsli pie letes ietilpst. Un atradu informāciju, ka no viena krēsla centra līdz otram vajadzētu būt aptuveni 68 cm. Tad blakus sēdošajiem būs pietiekami ērti.