Pludmales sezona tuvojas — laiks domāt, kā sargāt ādu no saules

Pludmales sezona tuvojas — laiks domāt, kā sargāt ādu no saules

Mēs visi esam ļoti noilgojušies pēc saules un siltuma. Tūlīt būs klāt pirmie siltie pavasara saules stari, bet jau pēc neilga laika klāt plumales sezona, kad ar labpatiku uzvilksim peldkostīmus, lai gozētos pludmales smiltīs.

Tas viss ir labi, jo saule sniedz pozitīvas emocijas, palīdz organismā veidoties D vitamīnam, tomēr saulei ir arī zobi. UV starojums ādai ir kaitīgs, tāpēc ir jādomā, kā no tā sevi un savu ģimeni pasargāt, kā vasarā parūpēties par ādas veselību, lai vēlāk nenāktos nožēlot savu nevērību. Ādas saslimšanas nerodas uzreiz un vienā dienā, tās var savus simptomus parādīt pēc ilgāka laika. Tāpat ļoti bīstama un arvien izplatītāka pat jaunu cilvēku vidū ir melanoma jeb ādas vēzis, kas grūti pakļaujas ārstēšanai un bieži vien tiek diagnosticēts novēloti. Un saknes tam bieži vien meklējamas tieši nevērībā pret savas ādas veselību jaunības gados.

Saules aizsargkrēms — obligāts

Latvijas laika apstākļos speciālisti iesaka jau no aprīļa sākuma izmantot krēmu ar saules aizsardzību SPF 30. Ja ir īpaši jutīga āda, tad aizsargkrēmu ar SPF 20 vajadzētu lietot arī ziemas mēnešos. Saules aizsargkrēms obligāti jālieto arī bērniem, kuriem ir ļoti jutīga un viegli ietekmējama āda. Viņiem ieteicams izvēlēties līdzekļus, kas piemēroti bērniem, tie ir bez nevēlamām pievienotajām vielām, mazāk karinoši, kā arī ar augstāku aizsardzības līmeni — SPF 50. Saules aizsargkrēmus labāk pirkt aptiekā, kur arī darbinieki varēs sniegt konsultāciju par piemērotāko izvēli. Saules aizsargkrēmu ieteicams uzklāt 15-30 minūtes pirms iešanas saulē.

Uzmanīgi saulē, ja ir daudz dzimumzīmju

Cilvēkiem ar gaišu, jutīgu un dzimumzīmēm klātu ādu jābūt īpaši uzmanīgiem saulē. Intensīva un speciāla sauļošanās vispār nav ieteicama, kā arī jāizvēlas piemēroti aizsarglīdzekļi. Dzimumzīmes ir riska faktors, kas var rosināt kādas nevēlamas pārmaiņas ādā. Saules un citu apstākļu ietekmē dzimumzīmes var pārveidoties, sākt augt, mainīt formu un krāsu. Ja tā ir noticis, nekavējoties ir jāapmeklē dermatologs, kurš veiks apskati un lems, vai nepieciešamas padziļinātas pārbaudes.

Piesakies pie dermatologa jau tagad:

http://eraesthetic.lv/pakalpojumi/dermatologa-konsultacijas-riga.

Visu ar mēru — gan sauli, gan solāriju

Saulē var un vajag iet, jo saule liek mums justies labāk, būt laimīgākiem, tomēr svarīgi ir ievērot mērenību. Tas nozīmē, ka jāseko, cik ilgi un kurās dienas stundās uzturaties saulē. Visbīstamākās stundas ir tieši pusdienlaikā: no 11 līdz 16. Tad īpaši jādomā par piesardzību, jālieto galvassega, spēcīgs aizsargkrēms, plāns, gaišs un viegls apģērbs. Bērnu šajā laikā labāk tiešā saulē nevest. Tāpat arī nevajag pārspīlēt ar sauļošanās ilgumu.

Runājot par solāriju, arī te ļoti svarīgi ievērot mērenību un ādas individuālās īpatnības. Labāk jāapmeklē dermatologs, kurš vispār novērtēs, vai varat apmeklēt solāriju. Tieši pārmērīga sauļošanās un solārija apmeklēšana tiek minēti kā būtiski iemesli ādas saslimšanām.

Noderēs dermatologa konsultācija

Katrs cilvēks ir individulitāte. Arī ķermenis ir unikāls. Tāpēc viena recepte nekad neder visiem. Tāpēc arī ārsts izvērtē katra cilvēka individuālo situāciju un sniedz labākās rekomendācijas veselības saglabāšanai un atjaunošanai. Dermatologs zinās, kāds jums ir ādas tips, kā to labāk kopt, pasargāt no saules ietekmes, kā tikt galā ar nevēlamiem simptomiem.

Dermatologs arī pārbaudīs dzimumzīmes un citus veidojumus, kas var radīt ne tikai estētisku diskomfortu, bet radīt risku nopietnākām saslimšanām. Āda ir cilvēka lielākais orgāns, tāpēc par to ir jāizrāda pienācīgas rūpes. Dermatologs sniegs padomus, izvērtēs situāciju un palīdzēs ikdienā savā āda justies daudz komfortablāk, jo ādas stāvoklis ļoti būtiski ietekmē cilvēka kopējo pašsajūtu. Dermatologs palīdzēs sagatavoties vasarai un saulei.