Kādu zelta ķēdīti pirkt?

Kādu zelta ķēdīti pirkt?

Zelta ķēdīte ir viena no must have rotaslietām pat tiem, kur pievērsušies minimālismam savā dzīvesveidā un vizuālajā tēlā. Zelta ķēdītes ir universālas, elegantas, tās var papildināt ar dažādiem kuloniem. Tāpēc tas ir tālredzīgs pirkums, jo ar šo rotu varēs papildināt visdažādākos tēlus un dzīves situācijas.

Zelta ķēdītes juveliersalonu plauktos (gemmi.lv) ir tik daudzveidīgas, ka ir grūti izlemt, kādu labāk pirkt.

Vadies pēc savas gaumes. Jebkurš pirkums būtu jāveic tāpēc, ka šī konkrētā lieta tiešām patīk un piesaista, nevis tikai tāpēc, ka ir modē vai kāds cits tā teica. Tas attiecas arī uz rotaslietām. Skaties, kura ķēdīte tiešām iepatīkas un varētu labi iekļauties jau tavā esošo rotaslietu klāstā.

Pūstas vai pilnas ķēdītes. Ķēdītes tiek iedalītas divos veidos, pūstajās un pilnajās. Pūstajām ķēdītēm ir lielāks apjoms, bet mazāks svars. Tas ir izdevīgs pirkums, ja grib vizuāli skaistu un apjomīgu rotu, kas ir par pieejamu cenu. Pilnās ķēdītes toties ir smagākas, bet nesāšanai ikdienā piemērotākas un ērtākas, tās arī vieglāk salabot, ja gadās kādas problēmas.

Lielā pinumu daudzveidība. Zelta ķēdītes dizainu nosaka tās pinuma veids. Un pinumu ir tiešām daudz. Ir vairāki pinumu pamatveidi. Un katram no tiem dažādi atvasinājumi. Enkurs, Pancers un Bismarks — tie ir trīs pamatpinumi, no kuriem arī izriet visi atvasinājumi. Ir klasiskāki risinājumi, kā arī patiešām fantastiski un dekoratīvi pinumi. Par izteikti sievišķīgiem pinumiem uzskata pinumus Nonna, Roze, Love un citus.

Cik garu ķēdīt pirkt? Tas ir jautājums, par kuru ne vienmēr aizdomājas, bet vajadzētu. Sievietēm visieteicamākais garums esot līdz 50 cm, kas nozīmē, ka zelta ķēdīte tiek nesāta pie paša kakla vai dekoltē augšēja zonā.

Vai aizdare ir svarīga? Aizdare ir svarīga, lai ķēdīte droši turētos kaklā. Lielākās ķēdes labāk izvēlēties ar karabīnes tipa aizdari, bet tievākām un elegantākām ķēdītēm piemērotāka ir špringelveida aizdare. Svarīgi, lai aizdares lielums ir tāds, ka to var savienot ar kuloniem ko pēc vajadzības uzvelk vai noņem no ķēdītes.